Defibrylatory kliniczne i AED

Kontakt

mail: m.dropiewski@viridian.com.pl

tel. + 48 507 964 415

defibrylator przenośny

Kluczowym segmentem działalności Viridian Polska jest sprzedaż i dystrybucja defibrylatorów oraz aparatów do masażu serca. Jeśli chodzi o segment defibrylatorów, w naszej ofercie sprzedaży znajdują się:

  • defibrylator kliniczny Efficia DFM100 Philips spełniający wymagania wyspecjalizowanego personelu medycznego,
  • automatyczne defibrylatory zewnętrzne AED przeznaczone dla osób udzielających pierwszej pomocy.

Mając dostęp do defibrylatorów AED, jesteś gotowy, by pomóc uratować życie drugiemu człowiekowi, u którego wystąpiło nagle zatrzymanie krążenia. NZK to jednostka chorobowa, która może pojawić się u każdego człowieka niezależnie od wieku, płci czy rodzaju wykonywanej pracy. Automatyczny defibrylator zewnętrzny AED HeartStart FRx i HS1 firmy Philips został wyposażony w funkcję Life Guidance, która krok po kroku prowadzi osobę udzielającą pomocy przez wszystkie czynności ratujące życie – od momentu przyklejenia elektrod na ciele pacjenta, przez wykonanie szybkiej defibrylacji, aż do podjęcia czynności resuscytacji krążeniowo-oddechowej. AED to defibrylator stworzony z myślą o tym, aby każdy był w stanie go użyć, dlatego jest łatwy w obsłudze. Dodatkowo automatyczny zewnętrzny defibrylator AED daje wyraźne komunikaty głosowe oraz instruktaż RKO, co skutecznie pomaga w prowadzeniu czynności ratunkowych u poszkodowanych z nagłym zatrzymaniem krążenia. Polecenia głosowe wydawane przez przenośny defibrylator AED automatyczny są wydawane zgodnie z szybkością działań osoby udzielającej pomocy, czyli dopiero wtedy, gdy jest ona na to gotowa. Cały system opracowany został w taki sposób, aby udzielający pomocy nie czuli się poganiani, spowalniani ani przytłaczani informacjami. Defibrylator automatyczny zewnętrzny AED posiada łatwą konfigurację, daje wyraźne komunikaty głosowe i wyposażony został w solidną konstrukcję – wszystkie te właściwości sprawiają, że defibrylatory HeartStart FRx i HS1 są idealnym rozwiązaniem dla osób udzielających pomocy na miejscu zdarzenia, niezależnie od miejsca i warunków atmosferycznych.

Szacuje się, iż obecnie mniej niż 10% osób przeżyje nagłe zatrzymanie krążenia. Jednak natychmiastowa resuscytacja wykonana przez świadków zdarzenia może zwiększyć szanse przeżycia aż o 2-3 razy. Defibrylatory AED są urządzeniami, których obsługa nie wymaga specjalistycznej wiedzy medycznej. Dzięki defibrylatorowi domowemu każdy może podjąć natychmiastowe działania ratunkowe, które nierzadko okazują się kluczowe dla ratowania życia poszkodowanego.

Defibrylator/monitor kliniczny Efficia DFM100 to urządzenie opracowane i zaprojektowane z myślą o korzystaniu przez wyspecjalizowane szpitalne zespoły resuscytacyjne, operatorów, lekarzy, pielęgniarki i zespoły ratownictwa medycznego w celu ratowania zdrowia i życia pacjentów – dorosłych, dzieci i niemowląt. Ten defibrylator medyczny szpitalny spełnia zaawansowane wymagania personelu, zapewniając wysoki poziom opieki medycznej, wymagającej szybkiego podejmowania trafnych decyzji związanych z przebiegiem leczenia pacjentów w placówkach medycznych oraz w miejscu akcji ratunkowej. Defibrylator kliniczny Efficia DFM100 jest przenośnym urządzeniem, prostym i intuicyjnym w obsłudze, niezwykle funkcjonalnym, z dużym, czytelnym wyświetlaczem, zaprojektowanym z wykorzystaniem sprawdzonych technologii firmy Philips. Posiada cztery tryby kliniczne: monitorowanie, defibrylację ręczną /kardiowersję, defibrylację automatyczną AED dwufazowym impulsem defibrylacyjnym SMART Biphasic, stymulację zewnętrzną oraz dodatkowe tryby opcjonalne.

W trybie monitorowania w zależności od użytego kabla EKG można wyświetlić 3 lub 6 krzywych EKG. W trybie defibrylacji ręcznej możliwa jest trzystopniowa defibrylacja (wybór energii od 1 do 200J, ładowanie w przeciągu 5 sekund, dwufazowa defibrylacja) wykonywana przez użytkownika po analizie zapisu EKG.

W trybie defibrylacji automatycznej monitor/defibrylator kliniczny Efficia DFM100 analizuje zapis EKG pacjenta i określa czy wykonanie defibrylacji jest wskazane. Polecenia głosowe oraz wyświetlane na wyświetlaczu proste instrukcje prowadzą użytkownika przez 2-stopniowy proces defibrylacji (ładowanie i defibrylacja). Na życzenie klienta defibrylator może być wyposażony w:

– tryby stymulacji zewnętrznej, – tryb nieinwazyjnego pomiaru ciśnienia krwi, – tryb monitorowania SPO2, – tryb monitorowania NIBP, – tryb monitorowania stężenia CO2.

Opcjonalny tryb stymulacji zewnętrznej pozwala na prowadzenie nieinwazyjnej stymulacji przezskórnej rytmu serca. Impulsy stymulacyjne doprowadzane są za pomocą wielofunkcyjnych elektrod defibrylacyjnych w trybie stałym lub na żądanie:

Opcjonalnie tryb monitorowania SpO2 przeznaczony jest do użytku, gdy konieczna jest ocena poziomu utlenowania krwi pacjenta. Opcjonalny tryb monitorowania NIBP jest przeznaczony do wykonywania nieinwazyjnych pomiarów ciśnienia tętniczego krwi pacjenta. Opcjonalny tryb monitorowania stężenia CO2 jest wskazany do stosowania, gdy celowa jest ocena końcowo-wydechowego stężenia CO2 i częstości oddechów w drogach oddechowych pacjenta.

Dysponowanie defibrylatorem serca jest coraz częściej wskazane w miejscach pracy czy instytucjach. Wzrasta świadomość, że cykliczna praktyka na defibrylatorze szkoleniowym to nie tylko kwestia przestrzegania przepisów, ale również odpowiedzialności społecznej i troski o zdrowie innych. Jeśli w rodzinie lub wśród przyjaciół jest osoba z chorobami serca lub narażona na nagłe zatrzymanie krążenia, posiadanie defibrylatora manualnego przenośnego może okazać się decydujące dla ratowania jej życia.

Call Now Button

Adres:

ul. Morgowa 4 04-224 Warszawa woj. mazowieckie

Kontakt:

+48 22 844 30 30 viridian@viridian.com.pl Kontakt Polityka prywatności Blog

Godziny przyjęć:

pon-pt 8:00-16:00

Copyright © Viridian Polska Sp. z o.o.