Szkolenia i Kursy z pierwszej pomocy

Resuscytacja Krążeniowo Oddechowa

Firma Viridian Polska angażuje się w liczne inicjatywy mające na celu poprawę bezpieczeństwa, zdrowia i życia. Prowadzimy kursy i szkolenia z zakresu Pierwszej Pomocy w stanach zagrożenia ze szczególnym uwzględnieniem umiejętności RKO (resuscytacja krążeniowo-oddechowa) z użyciem defibrylatorów AED (automatyczny defibrylator zewnętrzny). Podczas szkoleń i kursów z pierwszej pomocy, chcemy Państwu przekazać wiedzę, umiejętność oraz pewność postępowania podczas ratowania życia drugiego człowieka.

Tematyka szkoleń i kursów pierwszej pomocy

 • Rozpoznawanie stanów zagrożenia życia. Pierwszy element udzielania pomocy to umiejętność wczesnego rozpoznania zagrożenia zdrowotnego. Wczesne i prawidłowe rozpoznanie, pozwala na podjęcie prawidłowych i skutecznych czynności, a tym samym minimalizuje możliwość wystąpienia powikłań. W trakcie kursu z pierwszej pomocy uczestnicy nauczą się na podstawie objawów, wczesnego rozpoznawania takich stanów jak: zawał serca, udar mózgu, hipo/hipertermia, hipo/hiperglikemia czy napady drgawkowe (padaczka).
 • Postępowanie w stanach zagrożenia życia. W takich przypadkach, pierwsze minuty mogą zadecydować o ludzkim zdrowiu i życiu. Podczas szkolenia pierwszej pomocy uczestnicy nauczą się jak postępować do czasu przyjazdu karetki z Zespołu Ratownictwa Medycznego. Po ukończeniu kursu z zakresu pierwszej pomocy uczestnik będzie potrafił prawidłowo pomóc w przypadku: zadławienia, podtopienia, krwotoku, zatrucia, drgawek,
 • Resuscytacja krążeniowo-oddechowa. Umiejętne i skuteczne uciskanie klatki piersiowej (masaż serca) oraz prawidłowo wykonywane wdechy ratownicze, mogą zadecydować o uratowaniu życia komuś z biskich, współpracownikowi lub osobie, która potrzebowałaby takiej pomocy. Umiejętność prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO) może okazać się najważniejszą umiejętnością w życiu. Podczas szkolenia z pierwszej pomocy uczestnicy uczą się i ćwiczą na fantomach wiernie odwzorowujących warunki prowadzenia resuscytacji.
 • Zastosowanie Defibrylatora AED (Automatycznego Defibrylatora Zewnętrznego) u osób w przypadku nagłego zatrzymania krążenia (NZK), które może wystąpić u każdego bez względu na wiek, stan zdrowie czy rodzaj wykonywanej pracy. Uczestnik kursu pierwszej pomocy posiądzie wiedzę i umiejętności sprawnego posługiwania się defibrylatorem AED w przypadku udzielania pomocy osobie dorosłej, dziecku czy niemowlęciu. W Polsce defibrylatory AED zaczynają być kojarzone jako ogólnie dostępne, obowiązkowe wyposażenie w miejscach publicznych tj. stacje metra, lotniska, centra handlowe, biurowce czy zakłady pracy.
 • Postępowanie z poszkodowanymi w wypadkach. Podczas ćwiczeń w trakcie szkolenia uczestnicy nabędą umiejętności udzielania skutecznej pomocy osobie, która doznała urazu. Szkoleniem objęta jest tematyka: wypadek komunikacyjny, porażenia prądem, rany cięte, szarpane, oparzenia, obrażenia kręgosłupa, klatki piersiowej, kończyn i głowy, pobicie, upadek z wysokości.

Szkolenia i kursy pierwszej pomocy prowadzone są zgodnie z wytycznymi ERC. Podczas zajęć skupiamy się na wielokrotnym powtarzaniu praktycznych czynności na fantomach, począwszy od procedur najprostszych po te zaawansowane. Wiedza teoretyczna przekazywana jest pomiędzy kolejnymi seriami ćwiczeń, w trakcie których wykorzystujemy najwyższej jakości sprzęt szkoleniowy: fantomy resuscytacyjne, materiały pozoracyjne, środki opatrunkowe i defibrylatory AED. KADRA INSTRUKTORSKA

Szkolenia prowadzone są przez certyfikowanych instruktorów oraz wykwalifikowany personel medyczny z długoletnim doświadczeniem w ratownictwie medycznym.

Sprzęt szkoleniowy

W trakcie szkoleń pierwszej pomocy korzystamy wyłącznie z własnych, profesjonalnych urządzeń szkoleniowych firmy PHILIPS, manekinów resuscytacjach oraz sprzętu wyspecjalizowanych firm partnerskich.

Oferta kursów i szkoleń pierwszej pomocy

 •  Szkolenie podstawowe BLS + AED (dorosły),
 •  Szkolenie podstawowe BLS + AED (dorosły, dziecko, niemowlę),
 •  Pełne szkolenie certyfikowane – RKO+AED (dorosły, dziecko, niemowlę) kończące się egzaminem,
 •  Pierwsza pomoc w stanach zagrożenia życia,
 •  Szkolenia z Pierwszej Pomocy w tym RKO + AED dedykowane określonej grupie zawodowej (uwzględnienie czynników ryzyka),
 •  Szkolenia RKO + AED wraz z zakupem defibrylatora AED,
 •  Szkolenia podczas zjazdów firmowych, konferencji, eventów.

Kursy i szkolenia z pierwszej pomocy – realizacja

Kursy i szkolenia pierwszej pomocy prowadzimy pod wskazanym przez klienta adresem oraz w siedzibie firmy Viridian (Warszawa). Maksymalna ilość osób biorących udział w szkoleniu: 12 Większa ilość osób w grupie związana jest z wydłużeniem optymalnego czasu trwania zajęć oraz koniecznością zaangażowania dodatkowej liczby instruktorów (opcja indywidualna dla Klienta).

Kontakt

Szkolenia przeprowadzane są u klienta w godzinach pracy (8:00-16:00), zapytania należy wysyłać mailowo lub telefonicznie (24h/7). W godzinach pracy biura zapewniamy szybką reakcję na każde zgłoszenie. Bezpośredni kontakt z szkoleniowcami naszej firmy:

Dorota Orlańska

tel. 666 831 091 e-mail: dorota@viridian.com.pl

Irmina Godawa

tel. 508 493 343 e-mail: irmina@viridian.com.pl

Call Now Button

Adres:

ul. Morgowa 4 04-224 Warszawa woj. mazowieckie

Kontakt:

+48 22 844 30 30 viridian@viridian.com.pl Kontakt Polityka prywatności Blog

Godziny przyjęć:

pon-pt 8:00-16:00

Copyright © Viridian Polska Sp. z o.o.