Blog

aparat do wentylacji nieinwazyjnej

Jak i czym mierzyć ciśnienie krwi?

Pomiar ciśnienia tętniczego można przeprowadzić samodzielnie w domu za pomocą ciśnieniomierza. Czynność ta pozwala ocenić, z jaką siłą krew pompowana przez serce napiera na ścianki tętnic i żył.

Czytaj więcej…

aparat do wentylacji nieinwazyjnej

Wentylacja nieinwazyjna (NIV) – na czym polega i jakie są wskazania?

Wentylacja mechaniczna nieinwazyjna płuc to coraz powszechniej stosowana metoda wspomagania oddychania. Dzięki niej nie ma konieczności przeprowadzania tracheotomii lub intubacji, a to oznacza zmniejszenie ryzyka pojawienia się wielu powikłań.

Czytaj więcej…

wyposażenie prywatnego gabinetu lekarskiego

Wyposażenie prywatnego gabinetu lekarskiego – co powinno zawierać?

Prywatne gabinety lekarskie stanowią alternatywę dla publicznych przychodni i ośrodków opieki zdrowotnej. Jednak prowadzenie takiej placówki wymaga przestrzegania określonych przepisów.

Czytaj więcej…

oddział intensywnej terapii

Bezpieczny sprzęt medyczny – czyli jaki?

Zgodnie z przepisami obowiązkiem dyrekcji placówek ochrony zdrowia jest zagwarantowanie personelowi bezpiecznego kontaktu z ostrym sprzętem – np. igłami, ostrzami i szklanymi ampułkami. Wszystkie tego typu narzędzia powinny być wyposażone w systemy ochronne, które minimalizują ryzyko zranienia. Co więcej, pracownicy medyczni muszą być regularnie szkoleni z ich użytkowania.

Czytaj więcej…

oddział intensywnej terapii

 Elementy wyposażenia szpitala i oddziału intensywnej terapii

Duży wpływ na prawidłowe funkcjonowanie każdego szpitala oraz oddziału intensywnej terapii ma odpowiednie wyposażenie. Wszystkie elementy znajdujące się w placówkach medycznych muszą być bezpieczne dla pacjentów i lekarzy, a do tego powinny umożliwić ratowanie zdrowia i życia osób chorych. Co wchodzi w skład podstawowego wyposażenia szpitali i klinik?

Czytaj więcej…

mierzenie saturacji na palcu

Jak mierzyć saturację i puls?

Większość osób pierwszą styczność z pojęciami takimi jak saturacja miała podczas pandemii COVID-19, kiedy chorym zalecano sprawdzanie jej poziomu.

Czytaj więcej…

ratownictwo medyczne sprzęt

Jakie wyposażenie powinno znajdować się w karetce pogotowia?

W momencie, gdy zdrowie i życie pacjenta są narażone na ryzyko, sprawnie działająca i kompletnie wyposażona karetka pogotowia staje się kluczowym narzędziem.

Czytaj więcej…

holter ekg

Holter EKG – na czym polega, kto powinien poddać się badaniu

Choroby serca są o wiele powszechniejszym problemem, niż mogłoby się z początku wydawać. Według danych choroby układu krążenia z zatrważającą przewagą wygrywają w rankingach na najczęstsze przyczyny zgonów na świecie.

Czytaj więcej…

Defibrylator AED Philips FRx

Bezpieczeństwo w każdym miejscu. AED w praktyce.

Każdy z nas chce w jak najlepszym stopniu zadbać o zdrowie swoje oraz bliskich. Zdrowa dieta, sport oraz okresowe wizyty lekarskie to najlepsze co możemy zrobić dla naszego organizmu aby zapobiegać zachorowaniom. Co jednak zrobić, kiedy ktoś w naszym otoczeniu straci przytomność ? Co zrobić w przypadku nagłego zatrzymania krążenia?

Czytaj więcej…

ekg

Na czym polega badanie EKG?

Dobrze znana wszystkim zasada „Lepiej zapobiegać niż leczyć” podkreśla znaczenie profilaktyki zdrowia. Aby poznać swój stan zdrowia najlepiej wykonywać co roku badania profilaktyczne. Jednym z nich jest badanie EKG.

Czytaj więcej…

defibrylator karetkowy

Profesjonalne wyposażenie karetki

Walka o ludzkie życie bywa wyjątkowo trudna. Ratownicy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że podczas akcji istotne bywają nawet sekundy. Dlatego właśnie muszą oni zawsze korzystać z najwyższej jakości, profesjonalnego sprzętu, który pozwala na ratowanie ludzi w każdej sytuacji.

Czytaj więcej…

monitor medyczny

Precyzyjna kontrola stanu pacjenta

Kontrolowanie stanu pacjentów jest niezwykle istotne. Niektóre przypadłości sprawiają, że stan chorego może się pogorszyć w każdej chwili, zdarza się, że w najmniej oczekiwanym momencie pojawia się konieczność reagowania na pojawiające się objawy, bądź też pomocy pacjentowi w przetrwaniu nagle nasilającego się bólu.

Czytaj więcej…

aparat ekg

Dobrze zaopatrzony szpital i bezpieczny poród

Ciąża to niezwykły okres w życiu każdej kobiety. To czas, kiedy tworzy się wyjątkowa więź między matką, a dzieckiem. Przez te dziewięć miesięcy wiele się dzieje, dziecko stopniowo wykształca poszczególne kończyny, w końcu staje się gotowe do przyjścia na świat. To bardzo ważne, by w tym okresie matka zdrowo się odżywiała oraz nie korzystała z żadnych niebezpiecznych dla dziecka używek.

Czytaj więcej…

komputer medyczny

Jak zaopatrzyć placówkę medyczną w odpowiedni sprzęt?

Właściwe wyposażenie jest kluczowym elementem każdego szpitala oraz kliniki. To bardzo ważne, by w takich miejscach wszelkie sprzęty zawsze były idealnie dopasowane do charakteru wykonywanych działań oraz prawidłowo przygotowane do pracy przez prawdziwych profesjonalistów.

Czytaj więcej…

Call Now Button

Adres:

ul. Morgowa 4 04-224 Warszawa woj. mazowieckie

Kontakt:

+48 22 844 30 30 viridian@viridian.com.pl Kontakt Polityka prywatności Blog

Godziny przyjęć:

pon-pt 8:00-16:00

Copyright © Viridian Polska Sp. z o.o.