Aparaty do znieczulenia

asortyment medyczny

Aparaty do znieczulenia to urządzenia, które każdego dnia pomagają pacjentom przetrwać chwile próby. Używane są one głównie do podawania pacjentom środków znieczulających w celu zagwarantowania utraty świadomości oraz bezbolesności w trakcie zabiegów chirurgicznych. Obecnie urządzenia te mają wiele funkcji. Dostarczane przez nas maszyny, oprócz doskonałej pracy ze sprzętem diagnostycznym, mogą dodatkowo służyć do wentylacji pacjenta. Zachęcamy Państwa do zapoznania się ze wszystkimi produktami dostępnymi w naszej ofercie.

Aparat do znieczulenia zapewniający bezpieczeństwo i komfort

Oferowane modele aparatów do znieczulenia zapewnią bezpieczeństwo oraz komfort pacjentom dzięki wielopoziomowym funkcjom. Wyróżniają się bezawaryjną pracą, nie wpływając na obrazy diagnostyczne MRI. W naszej ofercie znajdują się urządzenia przeznaczone dla noworodków, dzieci oraz dorosłych. Estetyczne obudowy o przyjaznych gabarytach są łatwe do czyszczenia w celu utrzymania higieny stanowiska. Aparaty do znieczulenia powinny być obsługiwane jedynie przez wyszkolony personel. Przed ich użyciem niezbędne jest też zapoznanie się z ich funkcjonowaniem.

Podstawowe funkcje aparatów do znieczulenia

Aparaty do znieczulenia wykorzystuje się po to, aby pacjenci w trakcie operacji lub zabiegów medycznych nie odczuwali dyskomfortu i bólu. Ich głównym zadaniem jest precyzyjne dostarczanie środków znieczulających. Ponadto wyposażone są one w funkcję wentylacji powietrza. Zapewnienie właściwej wymiany gazowej jest szczególnie istotne w przypadku osób, które podczas zabiegu nie są w stanie samodzielnie oddychać. Aparaty do znieczulenia wyposażone zostały w funkcję monitorowania stanu pacjenta. Dzięki bieżącej kontroli parametrów życiowych można zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa podczas zabiegu.

Z jakich elementów składa się aparat do znieczulenia?

Aparaty do znieczulenia zbudowane są z kilku podstawowych elementów. Pierwszym z nich jest układ dostarczający gaz znieczulający. Część ta złożona jest z butli z tlenem, powietrzem medycznym oraz tlenkiem azotu. W aparatach znajdują się także waporyzatory, które służą do odparowywania ciekłych środków znieczulających oraz ich mieszanin z nośnymi gazami. Kolejnym elementem jest system dostarczania gazu. Składa się on z przewodów i zaworów. Dzięki niemu możliwe jest kontrolowanie przepływu środków znieczulających. Ważną częścią w aparatach do znieczulenia jest system wentylacji. Złożony jest on z respiratora i obwodu oddechowego. Jego podstawowym zadaniem jest dostarczenie gazu do pacjenta oraz usuwanie produkowanego dwutlenku węgla. Nasze urządzenia wyposażone są również w monitory. Pozwalają one na śledzenie fizjologicznych parametrów pacjenta – np. ciśnienia krwi, tętna, saturacji czy stężenia gazów w powietrzu wydychanym. Za usuwanie nadmiaru środka znieczulającego odpowiada system oczyszczania. Aparaty mają także mechanizmy bezpieczeństwa, które mogą ostrzegać np. o przekroczeniu minimalnego i maksymalnego ciśnienia wdechowego albo braku zasilania w gazy.

Call Now Button

Adres:

ul. Morgowa 4 04-224 Warszawa woj. mazowieckie

Kontakt:

+48 22 844 30 30 viridian@viridian.com.pl Kontakt Polityka prywatności Blog

Godziny przyjęć:

pon-pt 8:00-16:00

Copyright © Viridian Polska Sp. z o.o.