Kardiografy, Aparaty diagnostyczne EKG i KTG
– sprzedaż i dystrybucja

Sprzedaż i dystrybucja aparatów diagnostycznych EKG i KTG oraz kardiometrów to nowa, prężnie działająca gałąź naszego pionu sprzedaży. W ofercie Viridian Polska znajdują się sprawdzone, nowoczesne urządzenia firmy Philips. Jako że w każdej placówce zdrowia nie powinno zabraknąć sprzętu do sprawdzania funkcji życiowych, nowoczesny aparat EKG musi się w nim pojawić. Zebrane przez urządzenia dane o stanie pacjenta pomogą lekarzom w obserwacji funkcji życiowych.

Algorytmy, kardiografy, monitory i systemy zarządzania danymi EKG firmy Philips przyspieszają obieg informacji kardiologicznych w całej placówce. Efektem jest usprawnienie pracy, poprawa wydajności i podniesienie jakości opieki kardiologicznej. Sprawdź nasze aparaty EKG i skontaktuj się z nami w celu omówienia warunków cenowych.

1-2-3 EKG to slogan, który cechuje wszystkie aparaty EKG Philips, znajdujące się w ofercie sprzedaży Viridian Polska Sp. z o.o.. Dystrybuowane przez nas elektrokardiografy serii TC mimo bardzo zaawansowanego oprogramowania diagnostycznego są bardzo proste w obsłudze i przyjazne dla użytkownika. W sprzedawanych przez Viridian Polska aparatach EKG firmy Philips procedura wykonania badania została skrócona i wymaga jedynie kolejnego użycia trzech przycisków:

  • 1- włączenie urządzenia,
  • 2- wpisanie danych,
  • 3- pomiar i raport EKG.

Wszystkie raporty mogą być następnie wydrukowane lub zapisane w pamięci wewnętrznej lub zewnętrznej urządzenia USB. Aparaty mogą również zostać zintegrowane z dowolnym systemem szpitalnym w celu tworzenia list roboczych, przesyłania listy zleceń, zapytań i pobrań dotyczących danych pacjent. Jest również możliwość obejrzenia historii zapisów (full-disclosure) oraz wprowadzenia znacznika zdarzeń do analizy lub późniejszego przeglądu. Dzięki zastosowaniu specjalnego modułu pacjenta (PIM) kable pacjenta nie plączą się, a umieszczony na nim przycisk pozwala wykonać badanie bez konieczność kontaktu z urządzeniem.

Podstawą działania elektrokardiografów (EKG) firmy Philips jest algorytm interpretacyjny DXL. Od ponad 50 lat algorytm jest ciągle udoskonalany i wdrażany w kolejnych seriach aparatów EKG Philips. Lata pracy pozwoliły dopracować kardiografy do tego stopnia, że posiadają one wiele zaawansowanych opisów interpretacyjnych, pomiarów rozszerzonych, a także możliwość objaśnień dla wszystkich opisów. Opisy dzielą się na cztery podstawowe kategorie:

  • ostry zawał serca,
  • blok całkowity,
  • bardzo wysoka częstość rytmu,
  • ostre niedokrwienie.

Aparaty PageWriter serii TC dodatkowo wspomagają decyzje kliniczne w diagnostyce STEMI oraz sygnalizują wartości krytyczne, które wymagają natychmiastowej reakcji personelu medycznego. Praca wszystkich diagnostycznych aparatów EKG jest zgodna z międzynarodową terminologią i zaleceniami AHA. Dla oddziałów bardziej wyspecjalizowanych możliwa jest rozbudowa z 12 do 16-odprowadzeniowego elektrokardiogramu. Każde urządzenie oprócz pomocniczej mapy odprowadzeń na ekranie wskazuje różnymi kolorami jakość sygnału krzywych. Dodatkowo algorytm DXL wykrywa niepodłączone oraz zamienione umiejscowienie odprowadzeń.

Do każdego aparatu EKG można wybrać szereg różnych akcesoriów dzięki, którym każde badanie jest dostosowane do pacjentów i preferencji personelu medycznego. Dedykowane wózki EKG usprawniają transport aparatu w obrębie oddziału oraz umożliwiają przechowywanie niezbędnych akcesoriów przy samym aparacie.

Seria PageWriter serii TC powstała w celu dostosowania się do wszystkich oddziałów szpitalnych i ich potrzeb. W sprzedaży posiadamy następujące modele aparatów EKG:

  • TC10 – jest najmniejszym aparatem EKG o budowie przypominającej tablet z drukarką i wygodną rączką transportową.
  • TC20 oraz TC30 – to aparaty o klasycznym wyglądzie z pełnym 12-odprowadzeniowym EKG i pochylonym ekranem.
  • TC50 – to najbardziej zaawansowany z całej serii kardiograf z dużo większym otwieranym ekranem jak w laptopie. Każdy z aparatów EKG można połączyć z systemem IntelliSpace ECG, który służy do zbierania wszystkich badań, przeglądu, wnikliwej analizy oraz wykonywaniu pomiarów, również danych EKG pochodzących z kardiomonitorów Philips.

Firma Philips może poszczycić się długą i wspaniałą tradycją w zakresie technologii opieki położniczej, oferując monitory płodu i matki, położnicze systemy informacyjne oraz monitory i technologie pomiarowe stosowane podczas porodów rutynowych i wysokiego ryzyka.

Jeśli poszukujesz aparatu KTG, który cechuje się bezawaryjnością oraz prostotą obsługi, w ofercie sprzedaży Viridian Polska znajdziesz rekomendowany przez nas aparat KTG firmy Philips. Za pomocą kardiotokografów Avalon FM nieinwazyjnie monitorowane są parametry życiowe płodu, a także opcjonalnie matki. Do podstawowych pomiarów należą częstość rytmu serca płodu (FHR), mierzona za pomocą głowicy ultrasonograficznej. Aparaty KTG mogą obsługiwać również ciąże mnogie. Aktywność skurczowa macicy (TOCO), a także tętno matki (MP) można mierzyć przetwornikiem Toco. Do pomiarów nieinwazyjnych można również zaliczyć nieinwazyjny pomiar serca matki (MHR), nieinwazyjny pomiar ciśnienia krwi matki (NIBP) oraz saturację krwi matki (SpO2). Wszystkie parametry są wyświetlane na kolorowym dotykowym ekranie urządzenia. Aparaty KTG pozwalają również na wewnętrzne monitorowanie np. FHR płodu metodą bezpośredniego zapisu DECG oraz pomiaru ciśnienia śródmacicznego (IUP) do śledzenia aktywności skurczowej macicy.

W przypadku konieczności diagnostyki KTG, czyli ciągłego monitorowania pacjentki w okresie przedporodowym oraz porodowym firma Philips stworzyła specjalny system przetworników bezprzewodowych Avalon CL. Specjalna bezkablowa stacja dokująca komunikuje się z bezprzewodowymi przetwornikami bez konieczności instalacji infrastruktury telemetrycznej. Przetworniki Avalon CL posiadają bardzo duży zasięg co umożliwia swobodne przemieszczenie się w obrębie oddziału. Przetworniki są wodoodporne i odporne na upadki. Dzięki tym funkcjom pacjent może zachować higienę bez konieczności przerywania monitorowania. Dodatkowo bezprzewodowe nadajniki emitują znacznie niższą moc radiową niż w przypadku telefonu komórkowego, jednocześnie zachowując skuteczną transmisję danych. Stosując system Avalon CL można monitorować wszystkie inwazyjne oraz nieinwazyjne pomiary jak w przypadku głowic przewodowych. Również zachowujemy możliwość monitorowania bliźniaków jak i trojaczków.

Nasza oferta zawiera również możliwość podłączenia KTG firmy Philips do systemu centralnego monitorowania IntelliSpace Perinatal. Zapewnia on pełną opiekę w zakresie ginekologii, ciąży, porodu, narodzin oraz dokumentacji noworodka. System Philips IntelliSpace posiada wiele funkcji nadzorczych, pełny podgląd i ingerencję w alarmy, możliwości tworzenia dokumentacji zarówno pacjentki jak i nowonarodzonego dziecka. Wszystkie dane pochodzące z kardiotokografów mogą zostać zapisane i zarchiwizowane. System dodatkowo analizuje wszystkie zapisy KTG i wskazuje zaobserwowane nieprawidłowości, służąc jako przydatne narzędzie do pomocy diagnostycznej. Centrala monitorująca zachowuje również terminologię medyczną, tradycyjne skróty dawkowania leków oraz jednostki miar.

Call Now Button