Akcesoria NIBP

Akcesoria NIBP, czyli nieinwazyjnego pomiaru ciśnienia krwi, są niezbędnymi narzędziami w monitorowaniu stanu zdrowia. Używa się ich zarówno w środowisku szpitalnym, jak i domowym. Dostępne w naszej ofercie produkty to różnego rodzaju akcesoria i urządzenia służące do pomiaru ciśnienia tętniczego krwi zarówno w sposób ręczny, jak i automatyczny.

Pomiar ciśnienia krwi – nowoczesne urządzenia

Nowoczesne urządzenie do mierzenia ciśnienia krwi umożliwia pacjentom dokonanie szybkich i dokładnych pomiarów w domu. Jest to szczególnie ważne dla osób z chronicznymi schorzeniami, które wymagają regularnego monitorowania. Współczesne urządzenie do pomiaru ciśnienia tętniczego krwi może mieć wbudowane przydatne funkcje, takie jak pamięć ostatnich pomiarów, możliwość łączenia z aplikacjami mobilnymi czy alarmy przypominające, ułatwiające kontrolę i zarządzanie danymi zdrowotnymi.

Dostępność różnych urządzeń do mierzenia ciśnienia krwi umożliwia pacjentom i profesjonalistom medycznym dokładne monitorowanie stanu zdrowia i szybkie reagowanie na ewentualne nieprawidłowości. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami urządzeń do mierzenia ciśnienia krwi.

Akcesoria do ciśnieniomierza – rękaw

Rękaw do ciśnieniomierza jest elementem, z którego składa się urządzenie do mierzenia ciśnienia krwi. Jest on zwykle wykonany z trwałego materiału i zawiera komorę powietrzną. Kiedy mankiet jest pompowany, uciska on tętnicę, a ciśnieniomierz mierzy ciśnienie krwi w odpowiednim momencie. Istnieją różne wersje tych akcesoriów. Są one przystosowane do potrzeb wielu grup wiekowych – zarówno dla osób dorosłych, jak i dzieci.Wybór odpowiedniego rozmiaru mankietu do ciśnieniomierza jest niezbędny dla uzyskania dokładnych wyników pomiaru.

Mankiet do ciśnieniomierza dla dorosłych

Dorośli wymagają mankietów o większych rozmiarach, aby te były prawidłowo dopasowane do obwodu ramienia. Zazwyczaj mankiet dla dorosłych ma standardowy rozmiar około 27 do 35 cm. Dla osób o większym obwodzie ramienia dostępny jest mankiet do ciśnieniomierza duży charakteryzujący się większymi, niestandardowymi wymiarami. Ważne jest, aby mankiet był dobrze dopasowany, ale nie zbyt ciasny – powinien dać się łatwo wsunąć pod niego palec. Źle dobrane akcesoria do pomiaru ciśnienia krwi mogą wpływać negatywnie na poprawność wyników badania.

Mankiety do ciśnieniomierzy dla dzieci

Aby dokładnie pasowały do obwodu ich ramienia, akcesoria tworzone dla najmłodszych muszą odznaczać się znacznie mniejszymi rozmiarami, niż w przypadku tych przeznaczonych dla dorosłych. Mankiety do ciśnieniomierzy dla dzieci są zwykle dostępne w rozmiarach od około 14 do 21,5 cm. Tak jak w przypadku dorosłych powinny być one dobrze dopasowane, ale nie zbyt ciasne. Najmłodsi są bardziej wrażliwi na dyskomfort podczas wykonywania badań, ważne więc, aby procedura z użyciem mankietu dla dzieci do ciśnieniomierza była dla nich jak najmniej stresująca.

Call Now Button

Adres:

ul. Morgowa 4 04-224 Warszawa woj. mazowieckie

Kontakt:

+48 22 844 30 30 viridian@viridian.com.pl Kontakt Polityka prywatności Blog

Godziny przyjęć:

pon-pt 8:00-16:00

Copyright © Viridian Polska Sp. z o.o.