Bezpieczeństwo w każdym miejscu. AED w praktyce.

Każdy z nas chce w jak najlepszym stopniu zadbać o zdrowie swoje oraz bliskich. Zdrowa dieta, sport oraz okresowe wizyty lekarskie to najlepsze co możemy zrobić dla naszego organizmu aby zapobiegać zachorowaniom.

Co zrobić, kiedy ktoś w naszym otoczeniu straci przytomność ? Co zrobić w przypadku nagłego zatrzymania krążenia?

Wielu z nas przechodziło podstawowe kursy pierwszej pomocy i w teorii wie jak powinniśmy się zachować w przypadku konkretnych zdarzeń. Nawet najlepsze szkolenia nie oddadzą adrenaliny prawdziwego wypadku i towarzyszących mu emocji. Aby zapobiec ewentualnym błędom wiele parków, centrów handlowych czy biur jest wyposażonych w apteczkę pierwszej pomocy, tabliczkę informacyjną z dokładnymi instrukcjami oraz automatyczny defibrylator AED.

Defibrylator AED Philips FRx to urządzenie, które w krytycznych momentach ratuje życie!

Pierwsza zasada udzielania pierwszej pomocy, to upewnienie się, że samemu jest się bezpiecznym! Po wezwaniu karetki pogotowia nie wahaj się skorzystać z defibrylatora AED. Do momentu przyjazdu ratowników być może właśnie impuls defibrylatora AED pobudzi pracę serca i ocali życie poszkodowanemu.

Najważniejsza cechą defibrylatora AED jest jego łatwa obsługa. Proste komunikaty głosowe krok po kroku poprowadzą nas od włączenia urządzenia po ewentualne wykonanie defibrylacji. Defibrylator AED po podłączeniu elektrod sam przeanalizuje pracę serca i tylko we wskazanych sytuacjach zainicjuje impuls. Defibrylator AED jest całkowicie bezpieczny i z pewnością nie pogorszy stanu zdrowia chorego.

Karetki pogotowia ratunkowego, SOR, czy poszczególne oddziały szpitalne posiadają bardziej zaawansowane defibrylatory AED, takie jak Philips HeartStart Intrepid. Defibrylator oprócz trybu manualnego może monitorować parametry życiowe pacjenta (w tym 12 odprowadzeń EKG), przeprowadzać kardiowersję lub stymulację, czy przełączyć się na tryb AED w celu wykrycia rytmu podlegającemu defibrylacji w celu dostarczenia impulsu. HeartStart Intrepid z trbrem AED świetnie nadaje się do celów szkoleniowych osób niezwiązanych z medycyną, a dodatkowy moduł Q-CPR 2 umieszczany na klatce piersiowej pacjenta dostarcza mierzalnych danych odnośnie głębokości ucisku, częstotliwości i czasie trwania zabiegów RKO.

Defibrylator AED, to narzędzie, które ratuje życie w przypadku zatrzymania krążenia. Nie należy się go obawiać. Ma zadanie pomóc i usprawnić resuscytację, tak, by nawet niedoświadczony ratownik mógł poczuć się pewnie i postępować tak, by skutecznie uratować ludzkie życie.

Call Now Button

Adres:

ul. Morgowa 4 04-224 Warszawa woj. mazowieckie

Kontakt:

+48 22 844 30 30 viridian@viridian.com.pl Kontakt Polityka prywatności Blog

Godziny przyjęć:

pon-pt 8:00-16:00

Copyright © Viridian Polska Sp. z o.o.