IntelliVue X3

Philips IntelliVue X3 to kompaktowe, dwufunkcyjne urządzenie przenośne przeznaczone do monitorowania pacjenta. Może być wykorzystywany zarówno jako przyłóżkowy moduł wieloparametrowy oraz jako w pełni funkcjonalny i wytrzymały monitor transportowy.

IntelliVue X3 współpracuje z wszystkimi monitorami przyłóżkowymi firmy Philips oraz z stacjami centralnymi i aplikacjami mobilnymi z rodziny IntelliVue. Przy kardiomonitorach Philips z serii MX monitor X3 pełni funkcję modułu wieloparametrowego, dając możliwości pomiaru takich parametrów jak:
– zapis EKG z maksymalnie 12 odprowadzeń wraz z najlepszym na rynku algorytmem analizy odcinka ST i arytmii
– szybki pomiar NBP
– pomiar SpO₂ z wykorzystaniem technologii wybranej przez użytkownika (FAST-SpO₂, Nellcor OxiMax SpO₂, Masimo rainbow SET
SpO₂)
– wentylacja

Opcjonalnie można wybrać:
– pomiar CO₂
– podwójny inwazyjny pomiar ciśnienia
– drugi pomiar SpO₂

Wykorzystując moduł rozszerzeń IntelliVue rozszerzamy gamę pomiarów o:
– dodatkowe inwazyjne pomiary ciśnienia
– pomiar temperatury
– Cardiac output (right-heart and PiCCO)
– Covidien Microstream CO₂, Repironics mainstream CO₂ lub LoFlo sidestream CO₂

Komunikacja pomiędzy monitorem, a Systemem Informacyjnym iX (PIC iX), a później także z systemem elektronicznej dokumentacji medycznej może by zapewnione przy wykorzystaniu bieżącej infrastruktury sieci bezprzewodowej (802.11) lub systemu IntelliVue Smart-Hopping. Dzięki tym rozwiązaniom IntelliVue X3 zapewnia ciągłość zapisu danych pacjenta już od momentu odłączenia od monitora głównego oraz przez cały okres transportu. Dodatkowo przed przystąpieniem do transportu oraz po dotarciu na miejsce nie wymaga się zmieniania przewodów pacjenta, co dodatkowo nie powoduje opóźnień w leczeniu i niższej efektywności podejmowanych działań.

 

Po odłączeniu od monitora głównego IntelliVue X3 staje się wytrzymałym monitorem transportowym o dużym kolorowym ekranie (6,1”) w wysokiej rozdzielczości (1024×480). Wysokiej klasy wyświetlacz medyczny pokryty jest hartowanym chemicznie szkłem Corning Gorilla Glass zapewniając mu antybakteryjność oraz większą wytrzymałość. Klasa ochronności IP32 oraz przeprowadzone testy potwierdzają odporność na upadki do 1m. Swoboda korzystania z X3 podczas transportu jest zapewniona dzięki niskiej wadze (1,4 kg), baterii wytrzymującej do 5 godzin oraz wyprofilowanemu uchwytowi.

 

Interfejs X3 został specjalnie zaprojektowany tak, aby obsługa urządzenie była jak najprostsza i możliwe intuicyjna. Badania prowadzone przez niezależne laboratorium zajmujące się kwestiami ergonomii wykazały, że 86% badanych wskazało, że monitor pacjenta X3 jest niezwykle prosty w obsłudze i korzysta się z niego równie łatwo jak ze smartfona czy tabletu. Obsługiwane orientacje ekranu to 0°, 90°, 180°.

 

Monitor IntelliVue X3 jest najlepszym rozwiązaniem przy ciągłym monitorowaniu parametrów pacjenta podczas transportu wewnątrzszpitalnego.