Monitory zwiotczenia i analgezji – sprzedaż i dystrybucja
– diagnostyka specjalistyczna

Monitory zwiotczenia i analgezji (sprzedaż i dystrybucja) – Viridian Polska jest dystrybutorem pierwszych na świecie monitorów mierzących odczuwanie bólu u pacjentów dorosłych – PHYSIO jak i u pacjentów neonatologicznych – NIPE. Oba te urządzenia oparte są na technologii ANI (Analgesia Nociception Index), opracowanej w oparciu o pomiar z układu przywspółczulnego. Ocenia się, że człowiek jest zdolny odczuwać ból od 24 tygodnia życia płodowego. Istnieje korelacja między wiekiem dziecka, a jego reakcją na ból. Technologia NIPE pozwala obiektywnie ocenić ból i poczucie dyskomfortu u noworodków, a personelowi ułatwia dostosowanie opieki do indywidualnych potrzeb małych pacjentów. Sprzedawany przez Viridian Polska monitor NIPE umożliwia obiektywną i ciągłą ocenę części parasympatycznej autonomicznego układu nerwowego u noworodków i niemowląt. Udowodniono, że ta wyjątkowa technologia działa skutecznie zarówno u wcześniaków urodzonych około 26 tygodnia ciąży, jak i u dzieci do drugiego roku życia. Urządzenie bazuje na elektrokardiogramie uzyskiwanym z kardiomonitora podłączonego do pacjenta. Poziom napięcia przywspółczulnego jest skorelowany z dyskomfortem lub dobrym samopoczuciem noworodka i dlatego stanowi obiektywną miarę.

Liczne badania z zakresu medycyny wieku rozwojowego wykazały, że wcześniaki są szczególnie wrażliwe na stres. Sytuacje, które powodują ból lub dyskomfort, mogą wpływać na rozwój układu nerwowego dziecka i mieć długofalowe skutki dla jego zdrowia, zwiększając ryzyko rozwoju chorób układu krążenia oraz chorób metabolicznych, takich jak nadciśnienie, cukrzyca i otyłość. Mogą pojawić się także efekty ingerencji w funkcje poznawcze, co może prowadzić do zachowań depresyjnych lub uzależnień w późniejszych okresach życia. Monitor PHYSIO jak i NIPE mają swoje zastosowanie:

  • u pacjentów przytomnych jak i nieprzytomnych,
  • podczas znieczulenia ogólnego i miejscowego,
  • na sali wybudzeń,
  • na oddziałach intensywnej terapii,
  • w leczeniu bólu.

Monitory mierzące poziom komfortu pacjenta zarówno PHYSIO jak i NIPE są niezwykle proste w obsłudze, a wyświetlane parametry są łatwe w interpretacji. Dodatkowo gwarantują ciągłe i wiarygodne monitorowanie oraz bezobsługowość urządzenia.

W nowoczesnym myśleniu o hospitalizacji pacjentów parametr bólu zaczyna mieć kluczowe znaczenie. Dystrybuowane przez Viridian Polska monitory zaczynają być nieodłącznym elementem oddziałów neonatologicznych wielu polskich placówek medycznych. Sprawdź więc ofertę od Viridian Polska na monitory zwiotczenia i monitory analgezji – sprzedaż i dystrybucja

Call Now Button